Angel in disguise - Smrtí nic nekončí 22

10. prosince 2012 v 21:00 | Neviditelný spisovatel |  Angel in disguise - Smrtí nic nekončí
Hned poté, co Shadow zmizel za dveřmi a dostal se z největšího zmatku, porozhlédl se po tiché chaloupce. Tam pod dvěma peřinami se choulila jeho matka a jeho sestra. Byly obě tiché jako myšky, tak je nechtěl budit. On sám se pod náporem únavy prošel po světničce a vzal si kousek chleba, který pro něj matka nachystala pod plátnem. Nabral si z vědra čistou vodu a tiše, uzavřený ve svých myšlenkách, se konečně najedl. Bylo mu lépe, nesnesitelné křeče v jeho břiše ustaly a jemu se trochu ulevilo. Pak šel blíže zkontrolovat svou malou sestřičku. Ztěžka dýchala a byla jako rozpálená od ohně, jak jí horečka držela ve svém zajetí. Smutně si povzdychnul a co nejtišeji vyndal z uzlíčku pár zvadlých bylin. Nad ohniště, které stále skvělo velkým plamenem, dal malý kotlík s vodou, do které byliny přidal.

Nechal své promrzlé, zkřehlé tělo, aby jej plameny ohřály a dodaly mu alespoň malou útěchu. Nechal byliny, aby se uvolnily do vody a pak přichystaný čaj slil. Na chvíli jej dal za okno a pak, mírně vychlazený jej položil na stoleček u sestřiny postele. Pohladil ji po čele a připadalo mu, jako by horečka přeci jen trochu ustupovala. Musela ale vypít lék. Možná jí pak bude lépe. "Sestřičko…" špitl tiše až u dívčiny obličeje. "Lilly, prosím, vzbuď se. Musíš se alespoň trochu napít. Slyšíš?" trochu s ní zatřásl, ale marně. Přiložil jí s neúprosným strachem prsty na krk. Chtěl zakřičet, ale nemohl. Nezmohl se na nic. Jen jeho pláč byl slyšet po celé chaloupce, když zjistil tu děsivou skutečnost. Jeho sestra je mrtvá. Zemřela v horečkách a to těsně po jeho návratu. Ve spánku. Přímo před ním. "NE!" zakřičel a vzal malé, bezvládné tělo do náruče. To vzbudilo i matku.

"Shadow… ty žiješ… už jsem ne…" slova ji zamrzla na rtech, když se naplno probudila ze snění. Viděla svého plačícího syna, který v náručí držel její dceru. Bezvládnou. Mrtvou. "Proč!" zařval s neskutečnou bolestí v srdci. "To ne… to ne!" zakřičela už i matka a vrhla se k oběma svým dětem. Shadow se na ní podíval. V očích slzy, bolest a otázku. Proč. Proč to zatraceně nestihl o takovou chviličku. Co ta dívka komu udělala. "Nestihl jsem to." hlesl téměř neslyšně. "Když… když jsem přišel, ještě dýchala a připadalo mi, že se horečka zmírnila… a ona mezitím… ona…" nemohl to slovo ze sebe vypravit. S neustálým pláčem položil dívčino tělo zpátky do postele. Přikryl ji peřinou a ona vypadala, jako kdyby jen spala. Nic víc.

"Kdybych tu mohl být dříve… kdybych jen nebyl schovaný… kdybych šel hned domů… zatraceně proč jsem to jen neudělal!" Shadow měl pocit, jakoby se probral z krásného snu rovnou do bdělé noční můry. "Shadow… zlatíčko… kdyby ses neschoval, přišla bych i o tebe… a to bych už nezvládla. To už ne…" šeptala matka mezi vzlyky a snažila se své jediné dítě utišit. Sama ale věděla, že je to marný pokus. "Maminko, já potkal anděla… zachránil mi život…" zašeptal, když si matčinu tvář otočil k té své. Matka jen udiveně zavrtěla hlavou a pomyslela si, že se její syn musel zbláznit. Nedivila se.

"Ale notak… andělé neexistují. Asi se ti jen něco zdálo…" znovu se rozvzlykala a stiskla křehké tělo v náručí. "Ne… nezdálo. Byl krásný, měl křídla a zachránil mi život. Chtěli mě upálit, uprchl jsem, a když mne hledali a málem mne chytili, on mne zachránil. Pomohl mi a ukryl se se mnou v jeskyni. Když jsem přišel domů, viděl jsem z okna nádherné světlo, které jej určitě muselo vynést na nebesa. Ale teď se mi po něm moc stýská, maminko…" matka se na něj dívala ustaraným pohledem a netušila, co by mu na takovou pohádku měla říci, tak jen pokývala hlavou, že mu rozumí, ale netušila, co si o něm má myslet.

Zešílel snad?

"Shadow… určitě jsi unavený… a je toho na nás teď příliš. Ale my to zvládneme, viď? Zase bude dobře…" pohladila jej po vlasech a snažila se usmát. Tou větou přesvědčovala i sama sebe. Shadow jen kývl na známku souhlasu a pak se schoulil matce do náruče a pak dlouho trvalo, než se ze všeho vyplakal…
*****
Iss se na Nebesích nemohl uklidnit. Pořád pobíhal kolem té dívky, ptal se neustále na to samé a byl celý bez sebe. Každou chvíli se musel posadit, aby si odpočinul, jelikož jej zchvátila úmorná trýzeň, která nepocházela ale z jeho nitra. To Shadow se trápil. A on moc dobře věděl proč. Cítil, že jej k sobě neustále volá, aby se vrátil, cítil jeho bezradnost a smutek. Ale nemohl se tak brzo zase vrátit. Nezvládl by to. Rychle by se vysílil.

"Jak se vůbec jmenuješ?" zeptal se černovlasé dívky, okolo které bez přestání kroužil. "Lilly a ty? Ty jsi anděl, že?" Iss semkl víčka při tom oslovení "anděl". Copak kvůli andělovi je tolik trápení? Ten má trápení stírat. Ne jej tvořit. "Ano… ale není to vůbec snadné. Je to trocho složitější." snažil se pousmát, ale nešlo to. Prostě nešlo. "Lilly…" oslovil ji a zahnal slzy. "Tvůj bráška je teď moc smutný. Odešla jsi mu, moc se ti snažil pomoci, ale už to nestihl. Teď je určitě doma a trápí se kvůli tomu…" Odvrátil se a setřel si z tváře krvavé slzy.

Lilly udiveně zamrkala. "Jak tohle víš? Jak víš, že mám brášku a že se mi snažil pomoct?" To už se rozplakal naplno. Vložil svou tvář do dlaní, aby Lilly neviděla jeho oči. "já… to… nezvládnu…" vypravil mezi srdceryvnými vzlyky a celý se třásl. "Notak…" Lilly jej jemně pohladila a chytila jeho tvář do dlaní. Donutila, aby se jí podíval do očí. Viděla neskutečně smutný výraz v krví zborcené tváři. Nepolekala se. Bylo jí ho líto. "Vždyť se upláčeš…" Setřela mu temné slzy z tváře a pak jej objala. "Pomůžu ti…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 11. prosince 2012 v 14:43 | Reagovat

To není zrovna povzbudivé pro moji náladu. :-(

2 Jarka Jarka | Web | 12. prosince 2012 v 9:10 | Reagovat

Jak ty to děláš, že i to smutné vyzní tak krásně? Jak je to možné, že si čtu o utrpení a přitom na mě z těch řádků dýchá takový klid a mír. Čtu to snad špatně? Mám touhu jít a obejmout tu maminku se synem, kteří zůstali na zemi a stejnou chuť jít a obejmout ty dva, co se potkali na jiném místě. Je dobře, že žádný z nich nezůstal úplně sám. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama